CUS10F30
Small-signal Schottky barrier diode
产品概要
Feature High current / Low VF
Internal Connection Single
Number of Circuits 1
RoHS Compatible Product(s) (#) Available
封装
Toshiba Package Name SOD-323 (USC)
Package Image 东芝 CUS10F30 Small-signal Schottky barrier diode产品 USC 封装图片
Package Code SOD-323
Pins 2
Mounting Surface Mount
Width×Length×Height
(mm)
2.5×1.25×0.9
Package Dimensions 查看
Land pattern dimensions 查看
Ultra Librarian® CAD model
(Symbol, Footprint and 3D model)
Download from UltraLibrarian<sup>®</sup> in your desired CAD format<br>*1 *3
Download from UltraLibrarian® in your desired CAD format
SamacSys CAD model
Download from SamacSys<br>*2 *3
Download from SamacSys
*2 *3
 Please refer to the link destination to check the detailed size.
绝对最大额定值
项目 符号 单位
Average Forward Current IO 1 A
Reverse Voltage VR 30 V
电气特性
项目 符号 条件 单位
Total Capacitance (Typ.) CT VR=0V
f=1MHz
170 pF
Forward Voltage (Max) VF IF=1000mA 0.5 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=10mA 0.22 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=100mA 0.28 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=1000mA 0.43 V
Reverse Current (Max) IR VR=30V 0.05 mA